Dlaczego gabinety stomatologiczne powinny zwrócić uwagę na program Appdent?

fot. materiały prasowe

Współczesny gabinet stomatologiczny to nie tylko nowoczesne urządzenia, ale także dobre zarządzanie biznesem i obowiązkami pracowników z wykorzystaniem innowacyjnych metod. W uporządkowaniu pracy gabinetu dentystycznego z pewnością pomoże stworzony przez stomatologów i specjalistów od zarządzania program Appdent. Praktycznemu narzędziu warto przyjrzeć się nieco bliżej, ponieważ niesie ze sobą szereg korzyści.

Dobra organizacja pracy ma wpływ na atmosferę w zespole

Nic nie wprowadza bardziej nerwowej atmosfery w zespole niż chaos w organizacji pracy. Pracownik, który nie zna w najdrobniejszych szczegółach swoich obowiązków oraz nie wie, jak będzie wyglądał następny dzień w pracy, może odczuwać wzmożony stres. Jego samopoczucie będzie natomiast wpływało zarówno na innych pracowników, jak i klientów gabinetu dentystycznego.

Appdent – program online dla stomatologów, został stworzony z myślą o gabinetach, które są otwarte na innowacyjne rozwiązania oraz preferują porządek w funkcjonowaniu zespołu oraz całego biznesu. Łatwy w obsłudze program umożliwia przydzielenie obowiązków konkretnym osobom, nadzór nad wykonywanymi zadaniami oraz komunikację między szefostwem i pracownikami. Każdy zna swoje obowiązki, co pomaga uniknąć błędów oraz zbędnych konfliktów.

Sprawne zarządzanie firmą to mniejszy stres właściciela i pracowników

Chaos organizacyjny nie tylko może pogorszyć atmosferę w zespole, ale także znacząco wpłynąć na ogólne funkcjonowanie gabinetu, zmienność pracowników oraz zyski z biznesu. Stres na pewno nie pomoże w poprawie opinii o gabinecie wśród pacjentów oraz potencjalnych klientów.

Właściciel biznesu będzie mógł w spokoju wyjechać na wakacje, jeśli będzie wiedział, że wszyscy znają swoje obowiązki oraz mają grafik zaplanowany z wyprzedzeniem. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń program Appdent zapewnia możliwość dokonania szybkich zmian z dowolnego miejsca na świecie. Jasne wytyczne od szefa znacząco obniżają poziom stresu u pracowników, którzy mogą skupić się na leczeniu zębów pacjentów, a nie na próbach zapanowania nad organizacyjnym chaosem.

Zorganizowany gabinet stomatologiczny to zadowoleni klienci

Klienci bardzo szybko wyczują napiętą atmosferę w gabinecie. Stres pracowników na pewno nie pozwoli im odprężyć się przed zabiegiem. Pracownik wykonujący swoje zadania pod dużą presją i w złym humorze może sprawić, że wizyta w gabinecie stomatologicznym zostanie zapamiętana jako nieprzyjemna. W rezultacie pacjent nie odwiedzi ponownie tego samego dentysty.

Sporym problemem dla wielu gabinetów jest kwestia zapanowania nad terminarzem. Pacjenci bardzo nie lubią, gdy muszą zbyt długo czekać na zabieg lub otrzymują telefon o zmianie terminu wizyty. Appdent pozwala stworzyć procedury zarządzania terminarzem prowadzonym w innej aplikacji. Asystentki bez problemu znajdą wolny termin oraz nie pogubią się w zapisywaniu pacjentów na konkretne godziny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.