Depilacja miejsc intymnych – o czym powinniśmy pamiętać?

Od dawien dawna ludzie dążyli do pielęgnacji własnego ciała, dbając tym samym również o sfery intymne, bowiem odpowiednia pielęgnacja tych sfer pozwalała na zachowanie odpowiedniego zdrowia, w zamierzchłych czasach szczególnie ważnego dla kobiet planujących potomstwo. Z biegiem lat zaczęto coraz bardziej przyglądać się kwestii depilacji miejsc intymnych, która bez wątpienia pozwala na zachowanie odpowiedniej czystości tych delikatnych sfer.

Tak naprawdę to moda na depilację miejsc intymnych pojawiła się dopiero kilkanaście lat temu i dziś jest czymś naturalnym. Dziś zarówno kobiety jak i mężczyźni nie wyobrażają sobie braku regularnego golenia tych wrażliwych miejsc. Jednakże, odpowiednia depilacja miejsc intymnych nie jest łatwa i często wskutek nieodpowiedniej techniki dochodzi do nieprzyjemnych otarć czy krwawień. Dziś powiemy o czym powinniśmy pamiętać depilując miejsca intymne!

Po pierwsze – nawilżenie:

Podstawowym błędem przy depilacji wrażliwych sfer naszego ciała jest brak odpowiedniego nawilżenia, które skutkuje przede wszystkim dużym bólem podczas golenia miejsc intymnych. Często zdarza się, że z braku wiedzy na temat prawidłowej depilacji, sięgając po maszynki jednorazowe zaczynamy depilację „na sucho” – bez użycia odpowiedniego nawilżenia bądź z zastosowaniem jedynie pianek do golenia, które nie zawsze się sprawdzają. Jeśli jesteśmy zwolennikami depilacji z użyciem jednorazowych maszynek powinniśmy pamiętać o uprzednim, dokładnym nawilżeniu intymnej strefy przy pomocy balsamów, a tuż po zakończonej depilacji – obfitym natarciu skóry oliwką.

Po drugie – domowe peelingi

Często problem depilacji, szczególnie jeśli chodzi o Panie wiąże się z szybko powracającym problemem, jakim są bez wątpienia szybko odrastające włoski i drobne krostki. Jak temu zapobiec? Istnieje na to prosty, domowy sposób – peeling domowej roboty. Do jego przygotowania potrzebować będziemy jedynie 1/4 szklanki jogurtu naturalnego i 2 łyżek cukru. Tak połączone ze sobą produkty stworzą niejednolitą masę, którą należy wmasować we wzgórek łonowy i po 2-3 minutach dokładnie i obficie spłukać. Cotygodniowe stosowanie tego typu peelingu pomoże uniknąć nam, kobietom drobnych krostek powstających wskutek częstej depilacji.

Po trzecie – dobór odpowiedniej formy depilacji

W dobie coraz większego wyboru rodzajów depilacji często zastanawiamy się, która forma będzie najodpowiedniejsza dla nas. Tym z nas, którzy są posiadaczami wyjątkowo wrażliwej skóry zaleca stosowanie się specjalnych kremów do depilacji, które nie wymagają używania maszynek, czy też depilatorów. Krem taki wystarczy nałożyć dość obficie na depilowane miejsce i odczekać około 10-15 minut, po czym delikatnie ściągnąć go wraz z włoskami za pomocą plastikowej łopatki dołączonej do kremu. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów depilacji miejsc intymnych, które pozwala zaoszczędzić czasu i nie narażają naszych wrażliwych sfer na możliwość bolesnego podrażnienia czy otarcia skóry.

Krem do depilacji Veet

Chyba najpopularniejszym urządzeniem do depilacji są jednorazowe maszynki – istnieją specjalne rodzaje takich maszynek przeznaczone do depilacji wrażliwych sfer. Jednorazowe maszynki pozwalają na szybką depilację intymnych części naszego ciała ale mogą powodować dyskomfort i prowadzić do otarć i nieestetycznych pojawiających się wskutek częstej depilacji krostek. Faktem jest niestety, że ten rodzaj depilacji polecany jest szczególnie mężczyznom, gdyż ta forma golenie okolic intymnych nie jest bezpieczna i może prowadzić do poważnych podrażnień jeśli chodzi delikatne sfery intymne u kobiet.

Maszynka do depilacji dla kobiet Venus

Jeszcze inną formą depilacji wrażliwych miejsc intymnych jest depilacja przy pomocy plastrów z woskiem. Jest to jedna z prostszych metod, która gwarantuje całościowe, a nie tylko częściowe usunięcie włosków. Plusem tego rodzaju depilacji jest fakt, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się znacznie dłużej, niżeli przy innych, klasycznych formach depilacji. Faktem jest jednak, że metoda ta jest bardzo bolesna.

Plastry z woskiem Veet

Jeszcze innym rodzajem depilacji miejsc intymnych jest bezbolesne usuwanie włosków przy pomocy depilatora  laserowego, który pozwoli na usunięcie włosków wraz z całą cebulką. Jest to bezpieczna forma depilacji, która pozwala na długotrwałe pozbycie się owłosienia. Jedynym minusem tej formy depilacji jest fakt zaczerwienienia i obrzęku skóry w miejscu naszych okolic intymnych, które utrzymywać może się nawet przez kilka dni od momentu depilacji.

Depilator laserowy Philips

Po czwarte – częstotliwość depilacji:

W dbaniu o odpowiednią higienę i zadbany wygląd naszych intymnych sfer ważny jest również odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi seriami depilacji. Należy pamiętać, że zbyt częsta depilacja nie jest również niczym dobrym – sprawia, że nasze włoski stają się coraz mocniejsze i odrastają znacznie szybciej. Jeśli jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami nawet najmniejszego owłosienia tych delikatnych okolic powinniśmy udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym będziemy mogli w znacznie trwalszy sposób usunąć zbędne owłosienie. Wiąże się to natomiast ze znacznie większymi kosztami, niżeli regularna depilacja w zaciszu własnego domu. Aby uniknąć otarć czy nieestetycznych wyprysków, pojawiających się wskutek zbyt częstych depilacji powinniśmy jak najczęściej używać domowych peelingów i dbać o regularne nawilżenie naszych okolic intymnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.