Naturalne leczenie depresji
Stany obniżonego nastroju mogą dopadać nas nawet kilka razy w roku, a przedłużające się do kilku miesięcy oznaczają początki depresji. Depresję wywołuje kilka czynników, m.in. narażenie na ciągły stres i nieumiejętne panowanie nad nim, zamartwianie się, które przybiera postać obsesji, brak słońca, który w naszym klimacie nie jest rzadkością i wiele innych. Skuteczna walka z depresją wymaga przyjrzeniu się naszym błędom popełnianym najprawdopodobniej od miesięcy, a czasem i lat. Depresji sprzyja:
- Nieumiejętne gospodarowanie czasem, gdy nie potrafimy znaleźć równowagi między tym, co powinniśmy, musimy i chcemy robić
- Nieodporność na stres, krytykę, ciągłe zamartwianie się
- Brak ruchu, prowadzenie siedzącego trybu życia, co prowadzi do wielu chorób cywilizacyjnych
- Złe odżywianie – zbyt uboga dieta, która prowadzi do anemii i spadku ochoty do podejmowania aktywności lub nadmierne jedzenie, niezdrowe opychanie się tłustymi i kalorycznymi potrawami oraz przekąskami
To tylko kilka czynników, które mogą przyczynić się do spadku energii życiowej i rozwoju depresji. Depresja to poważny problem, któremu należy przeciwdziałać. Nieleczona depresja postępuje, przybiera coraz groźniejsze formy, staje się dużym obciążeniem dla osoby i w skrajnych wypadkach prowadzi do śmierci. W tym momencie warto wspomnieć, że istnieją domowe sposoby na depresję. Naturalne leczenie depresji powinno stanowić także wsparcie we wszystkich rodzajach prowadzonej terapii. Warto, aby wprowadzić zmiany do swojego życia jeszcze zawczasu, gdy odczuwamy tylko lekkie, lecz niepokojące nas zmiany w zachowaniu. Leczenie depresji domowymi sposobami to tak naprawdę inwestycja w nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, aby posłużyło nam jak najdłużej.
Kiedy leczyć depresję? Gdy tylko zauważymy niepokojące nas objawy:
- Problemy ze snem
- Duże rozdrażnienie, apatia, osowiałość
- Utrata chęci do aktywności
- Wycofywanie się z życia społecznego
- Mała witalność, duża męczliwość
- Spadek libido
- Problemy z koncentracją, pamięcią
Domowe sposoby na depresję
Aby pokonać depresję należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ naturalne metody działają stopniowo i potrzeba czasu, aby zobaczyć ich pierwsze rezultaty. Pierwszą zmianę powinna na pewno stanowić dieta ? spożywajmy pełnoziarniste pieczywo, makaron i kaszę. Unikajmy produktów sztucznych, konserwowych, słodziki zastąpmy brązowym cukrem. Aby poprawić trawienie i wzmóc apetyt przyjmujmy pokarmy bogate w błonnik. Błonnik spożywajmy w postaci tabletek lub granulek, np. Xenna Błonnik. Unikaj alkoholu i używek jak nikotyna. Dobrze jest oprócz spożywania różnorodnych produktów wspomóc się tabletkami, które uzupełnią ewentualne niedobory. Dobrym pomysłem jest przyjmowanie kwasów Omega 3 i 6, których niedobory w diecie Polaków są na porządku dziennym. Zapobiegają one chorobom tarczycy, które jak wiadomo odpowiadają za stany depresyjne. Jedz zdrowo i regularnie, uprawiaj sport, który wyzwala endorfiny. Przy dużym obciążeniu stresem przyjmujmy także tabletki z magnezem. Jedzmy pożywienie zawierające tryptofan, który przeciwdziała depresji, czyli drób i jajka.
Tabletki na depresję bez recepty
Naturalne leczenie depresji to także korzystanie z ziół i olejków eterycznych. Nie od dziś wiadomo, że olejek różany koi, a pomarańczowy wyzwala w nas energię. Rośliny, które przeciwdziałają depresji możemy zaparzać i pić z nich herbaty, dodawać do dań, otaczać się ich zapachem w pomieszczeniu. Zioła pomagające w leczeniu depresji to m.in. dziurawiec, bazylia, rumianek, melisa, lawenda, liść laurowy, miłorząb, werbena, żeń-szeń, mniszek lekarski, ostropest. Świetnie alkalizuje i poprawia funkcjonowanie całego organizmu aloes. Wodę aloesową AloeVera King spożywajmy codziennie po kilka łyżeczek.
Dobrze jest spróbować także kuracji alkalizującej organizm, która oczyszcza nas z toksyn. Przez kilka dni spożywajmy w dowolnej ilości jarzyny, owoce, kiełki, orzechy oraz nasiona a wszystko popijajmy dużą ilością wody mineralnej. W ten sposób dostarczysz sobie kwasy omega (ich ogromne ilości ma len), witaminy, minerały (magnez, żelazo, selen, wapń oraz cynk).