Zaburzenia wzwodu – 5 przyczyn niszczących potencję

Problemy z erekcją to nie jest problem wyłącznie dojrzałych mężczyzn, którzy 50. urodziny mają już za sobą – wprost przeciwnie, badania dowodzą, że coraz częściej problemy z erekcją obserwuje się u panów tuż po 30. roku życia. Szacuje się, że zaburzenia w tym obszarze występują u 2,5 mln mężczyzn w Polsce.

Etiologia zaburzeń wzwodu jest złożona i tym samym nie można podać jednej głównej przyczyny takiego stanu rzeczy, niemniej jednak konieczne jest wsłuchanie się we własny organizm i baczniejsze przyjrzenie się swojemu trybowi życia, a nawet diecie. Trudności pojawiające się w łóżku przekładają się na życie prywatne i niejednokrotnie także na życie zawodowe.

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia wzwodu to niezdolność do uzyskania, ale też i utrzymania erekcji członka wystarczającej do odbycia aktu seksualnego. Opadający wzwód podczas stosunku także należy do tej kategorii problemu, a więc mówimy nie tylko o braku pełnej erekcji przed stosunkiem, ale także i o jej zmniejszeniu w jego trakcie.
Nie trudno się domyślić, że taka sytuacja buduje dyskomfort mężczyzny, a także może odgrywać istotną rolę w degradacji relacji z partnerem seksualnym. W fachowej literaturze problem ten jest definiowany także jako: zaburzona potencja, dysfunkcyjna erekcja czy męskie zaburzenia erekcyjne.

Zaburzona potencja — kryteria problemu

Jak już wspomniano, nie ma jednoznacznej przyczyny powodującej zaburzenia erekcji. Jednym z pierwszych aspektów prowadzących do wyjaśnienia sytuacji jest określenie kryterium trudności, które dzieli się na kryterium przyczynowe, sytuacyjne i początku.
Kryterium przyczynowe to połączenie czynników organicznych tj. uszkodzenia somatyczne, leki, używki czy choroba z narastającym problemem. W tej kategorii znajdują się także przyczyny psychogenne, a także mieszane polegające na wpływie czynników organicznych z psychogennymi.
Możemy także dopatrywać się źródła problemów w kryterium sytuacyjnym, które — jak sama nazwa wskazuje — określa problem pojawiający się zawsze w analogicznej sytuacji. Może ono dotyczyć sposobu zbliżenia, miejsca, ale jednocześnie nie będzie ono pojawiało się podczas masturbacji.
Mamy także kryterium początku, do którego należą problemy pierwotne, a więc takie, które trwają całe życie, ale i też problemy wtórne.

Podejmując leczenie zaburzeń erekcji, ważna jest równoległa zmiana nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Do codziennej diety warto dołączyć stosowanie preparatów ziołowo-witaminowych. O sprawdzone i skuteczne środki zapytaj swojego lekarza lub sprawdź ranking tabletek na potencję – WiecejMeskosci.pl

5 najczęstszych przyczyn rujnujących potencję

Zaburzony wzwód zazwyczaj jest wiązany z trybem życia, ale też może być sygnałem do wnikliwego przebadania całego organizmu. Często jest tak, że to właśnie osłabiony wzwód alarmuje o problemach układu naczyniowego i krwionośnego.

  • Zła dieta w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej jest wrogiem numer jeden każdego mężczyzny. Spożywanie tłustych potraw, sięganie po fast foody i wyeliminowanie z diety warzyw i owoców przyczynia się do zapchania układu żylnego, co w efekcie prowadzi m.in. do zmniejszonej potencji i chorób układu sercowo-naczyniowego. Jeśli do tego dołączy się brak ruchu, oprócz otyłości męski problem będzie się tylko pogłębiał.
  • Nieprawidłowy metabolizm, cukrzyca, nadmiar cholesterolu we krwi oraz zaburzenia czynności przysadki mózgowej to kolejni winowajcy powodujący spadek potencji. Także w tym przypadku kluczem jest dieta i zmiana stylu życia, przy jednoczesnej, wnikliwej diagnostyce specjalistycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia.
  • Używki to poważny przeciwnik sprawności seksualnej. Papierosek po stosunku? Pod żadnym pozorem! Nikotyna i substancje smoliste degradują męskość jak mało który czynnik. Jeśli do tego dołoży się alkohol, męska potencja może nie udźwignąć tego ciężaru. Dość powiedzieć, że jedna paczka papierosów dziennie zwiększa ryzyko zaburzenia erekcji aż o 75 proc.
  • Stres, zmęczenie i brak odpowiedniej dawki snu być może brzmi trywialnie, ale w starciu z potencją te czynniki zazwyczaj wygrywają. Nawet jeśli początkowo stres jest stymulatorem seksu, szybko zmienia się w jego przeciwnika. Do tych przyczyn dołącza niejednokrotnie depresja, którą mężczyźni zwykli ukrywać — a to kardynalny błąd.
  • Sterydy stosowane bez konsultacji z lekarzem mogą siać prawdziwe spustoszenie. Źle dawkowane powodują drastyczny spadek testosteronu, który jest męskim hormonem tak potrzebnym do osiągnięcia pełnego wzwodu.

Nie trywializuj — sprawdź swoje zaburzenia erekcji

Zachwiana potencja to problem nie tylko natury seksualnej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Żyjemy w świecie, w którym ten temat nie jest już ani wstydliwy, ani tym bardziej lekceważony przez środowisko medyczne. W niektórych przypadkach paradoksalnie zaburzenia erekcji mogą uratować całe życie — o ile mężczyzna nie zamiecie problemu pod przysłowiowy dywan i uda się do lekarza. Dość powiedzieć, że nieprawidłowy i niepełny wzwód może być objawem poważniejszych chorób tj. stwardnienie rozsiane, choroba Peyroniego czy niewydolność wątroby. Panowie, nie ukrywajcie — badajcie się i reagujcie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.