Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki
Z upływem lat stan i kondycja naszego wzroku ulega pogorszeniu. Borykamy się z wieloma wadami wzroku, m.in. mamy problem z ostrym widzeniem z bliska czy z daleka. To naturalne zjawisko, które spotyka znakomitą większość z nas. Dzisiejsze nowoczesne zabiegi okulistyczne sprawiają, że możemy cieszyć się doskonałą jakością widzenia bez względu na wiek. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, który cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona pacjentów, jest refrakcyjna wymiana soczewki. Na czym polega ten zabieg i dla jakich pacjentów jest on dedykowany? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!
Korekcja wad wzroku, czyli krótka charakterystyka zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki
Poradnia okulistyczna jest miejscem, w którym pacjent poddaje się specjalistycznej konsultacji medycznej. Bardzo często w ramach wizyty lekarz specjalista informuje o wystąpieniu wad wzroku. Refrakcyjna wymiana soczewki, zwana RLE, dedykowana jest dla osób po 45 roku życia. W trakcie zabiegu ma miejsce usunięcie naturalnej soczewki oka, na miejsce której następuje wszczepienie soczewki trójogniskowej. Soczewka jest wysokiej jakości implantem, który pozwala na odzyskanie doskonałej jakości widzenia i komfortu codziennego życia. Wykonanie zabiegu sprawia, że możemy zapomnieć o konieczności noszenia klasycznych okularów korekcyjnych.
Dlaczego zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona pacjentów?
Coraz więcej osób, które ukończyły 45 roku życia, boryka się z różnorodnymi wadami wzroku. Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki przynosi ogromną gamę korzyści. Przede wszystkim tuż po zabiegu będziemy mogli odnotować poprawę jakości widzenia. Co więcej, niwelujemy konieczność noszenia okularów korekcyjnych, które bardzo często są dla nas problematyczne, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, gdzie nieustannie musimy zmagać się z ich parowaniem. Decydując się na zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki, znacznie zmiejszamy ryzyko wystąpienia w przyszłości zaćmy. Co więcej, soczewki trójogniskowe gwarantują dla naszego oka dodatkową ochronę. Implanty posiadają różnego rodzaju filtry, m.in. UV, dzięki czemu nasz wzrok przez długi czas pozostanie w doskonałej kondycji.
Dodatkowym atutem jest wykonywanie zabiegu- całość trwa mniej więcej jedynie 30 minut.
Wybierz właściwy typ soczewki trójogniskowej
Przed wykonaniem zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki, należy zastanowić się nad trybem życia, który prowadzimy, co pozwoli na doskonały wybór rodzaju soczewki, który idealnie dopasuje się do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Do naszej dyspozycji oddano aż sześć różnych typów soczewek trójogniskowych. Dedykowane są one dla osób pracujących przez większą część dnia przy komputerach bądź innych urządzeniach elektronicznych, dla tzw. moli książkowych, osób aktywnych fizycznie, pacjentów pragnący zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych i inne.
Dla jakich pacjentów dedykowany jest zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki?
Popularny zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki dedykowany jest dla osób po 45 roku życia, które borykają się z takimi wadami wzroku jak m.in.: krótkowzroczność, astygmatyzm czy nadwzroczność. To sprawia, że zdecydowana większość pacjentów będzie mogła znów cieszyć się doskonałym wzrokiem każdego dnia. Zauważyłeś, że Twój wzrok się pogorszył? Skorzystaj z nowoczesnych możliwość medycyny i szybko zapomnij o swoim dotychczasowym problemie ze wzrokiem. Chcesz dowiedzieć sie więcej sprawdź www.citomed.pl