Jakie są najlepsze źródła magnezu?
Postawą i gwarantem dobrego zdrowia i samopoczucia jest prawidłowa ilość witamin i minerałów w naszym organizmie. Zdarza się często, że ich niedobory wpływają na znaczne obniżenie koncentracji, oraz mają wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Niestety, większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż nieuzupełnianie lub nieregularne uzupełnianie mikro i makroelementów może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Jednym z ważniejszych mikroelementów, wśród niezbędnych do zachowania prawidłowej kondycji organizmu jest magnez. Jakie są najczęstsze skutki niedoboru magnezu, oraz jakie są najlepsze źródła tego mikroelementu?
Skutki niedoboru magnezu:
Jak już wspomnieliśmy – magnez jest jednym z najważniejszych mikroelementów w naszym organizmie, a co za tym idzie, jego niedobór może skutkować wieloma nieprzyjemnościami zdrowotnymi, do których zaliczamy:
-
Nocne skurcze – są najczęstszym skutkiem niedoboru magnezu w naszym organizmie. Nocne skurcze lokalizują się najczęściej w okolicy łydek i jest to silny ból, który nie ustępuje przez kilka do kilkunastu minut. Te nieprzyjemne ataki bólu potrafią przydarzyć nam się w środku nocy, powodując silny, nieustający ból, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zniwelować. Najczęstszą przyczyną nocnych skurczy jest niedobór magnezu spowodowany zbyt częstym piciem kawy, która jak dobrze wiemy – jest jedną z głównych przyczyn wypłukiwania magnezu z organizmu.
-
Ogólne osłabienie – nudności, częste bóle głowy, czy ciągła senność mogą być również symptomem niedoboru magnezu w organizmie. Zdarza się również, że ogromne braki tego mikroelementu w naszym organizmie mogą prowadzić nawet do krótkotrwałych utrat świadomości, czy nasilających się bólów głowy.
- Krwotoki z nosa – często wydaje nam się, że krwawienia z nosa spowodowane są zbyt cienkimi naczynkami krwionośnymi, czy też są skutkiem ubocznym czynników zewnętrznych (zbyt intensywnego słońca, czy upałów). Faktem jest natomiast, że stosunkowo często krwotoki z nosa spowodowane są niedoborem mikroelementu jakim jest
MagMAX B6 magnez
5 najlepszych źródeł magnezu:
- Czekolada – uwielbiana przez wielu z nas słodka przekąska, której w swojej różnorodności bez wątpienia nie da się nie lubić. Najwięcej magnezu zawiera czekolada gorzka, lub ta o wysokiej zawartości kakao. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i delektujmy się jak najczęściej smakiem czekolady, aby nigdy nie dopuścić do niedoboru magnezu w naszym organizmie.
- Mięso wołowe i wieprzowe – wbrew pozorom i poza panującymi przekonaniem, że mięso wieprzowe i wołowe nie jest do końca zdrowe i są bogate w ogromne ilości tłuszczu, a poprzez to są wysokokaloryczne, wielu z nas wystrzega się stosowania tych mięs w naszej codziennej diecie. Jednakże nie każdy z nas wie, że te rodzaje mięsa są bogate w duże pokłady magnezu. Należy pamiętać jednak, że w spożywaniu tych rodzajów mięs powinniśmy być ostrożni i znać umiar. Spożywanie ich z odpowiednim umiarem pozwoli uniknąć nam problemów związanych z niedoborami tak ważnego w naszym organizmie mikroelementu.
- Orzechy laskowe – orzechy są bez wątpienia jedną ze smaczniejszych i zdrowszych przekąsek, o której powinniśmy pamiętać szczególnie, chcąc zadbać o prawidłowy poziom mikroelementów, oraz planując rozpocząć zdrowe odchudzanie. Odmiana orzechów, jakimi są orzechy laskowe jest bogata w żelazo i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Ponadto ta odmiana orzechów może stanowić ciekawy dodatek w naszych codziennych, dietetycznych śniadaniach – będzie idealną alternatywą i dodatkiem do porannej owsianki, czy dietetycznego muesli.
- Banany – ten smaczny owoc jest fantastycznym źródłem magnezu, a jego niedobory uzupełnić możemy za pomocą bananów w dowolny i lubiany przez nas sposób – smaczne koktajle na bazie bananów, musy bananowe, czy po prostu spożywanie bananów w czystej postaci pomoże nam cieszyć się dobrym zdrowiem i idealnym samopoczuciem na co dzień.
- Suplementy diety – są najszybszą alternatywą wyregulowania, czy też zwiększenia poziomu magnezu w organizmie jest suplementacja magnezu w formie tabletek, czy wapna. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób suplementacji magnezu, który pozwala na uzupełnienie nawet dużych ilości tego mikroelementu w stosunkowo krótkim czasie. Ten typ uzupełniania niedoboru magnezu zaleca się szczególnie osobom, które skarżą się na ogromne niedobory magnezu i stopniowe uzupełnianie nie jest wystarczające.