Co robić, gdy potrzebny ci lek na koncentrację

Masz problemy z koncentracją? Podpowiadamy, jak im przeciwdziałać. Sprawdź sposoby na lepsze skupienie.

Ćwicz koncentrację na jednej rzeczy

W codziennym życiu stale coś przyciąga naszą uwagę – od reklam na budynkach do przypomnień, które wysyła nam telefon. Częściej niż dawniej zmuszeni jesteśmy do skupiania się na coraz to innej rzeczy, co wielu specjalistów uważa za przyczynę wzrostu przypadków zaburzeń koncentracji. Jeżeli to również twój problem, postaraj się zmienić przyzwyczajenia. Wyłączaj telefon, nie pozwalaj sobie przerywać i ćwicz koncentrację na jednej rzeczy naraz.

Zrób harmonogram

Być może uważasz, że planowanie jest niepotrzebne lub zbyt trudne. W przypadku problemów z koncentracją wydaje się ono jednak nieuniknione. Harmonogram pomoże ci się lepiej skupić na porządku dnia, dzięki czemu nie będziesz się chwytać każdej z tysiąca nowych możliwości.

Ureguluj dietę

Nie zapomnij zaplanować posiłków, bo regularne jedzenie także ma wpływ na zdolność koncentracji. Zarówno uczucie głodu, jak i przejedzenie nie sprzyjają skupieniu. Do jadłospisu dodaj „produkty dla mózgu”, czyli brokuły, awokado, zielone warzywa liściaste, buraki, owoce jagodowe, jajka, ciemną czekoladę czy orzechy.

Ustalaj priorytety

Nie wiesz za co się złapać? Kiedy twoja lista obowiązków się wydłuża, ciężko o koncentrację na jednym zadaniu. Ustalenie priorytetów jest sposobem, który pomoże ci wyeliminować to źródło rozproszenia. Zacznij od najważniejszych zadań z krótkim terminem i jedno po drugim odhaczaj ich wykonanie. Dzięki temu nie tylko lepiej się skupisz, ale zyskasz pewność, że to ty kontrolujesz swoje obowiązki, a nie – one ciebie.

Dąż do jasnego celu

Kolejny „lek” na koncentrację to wyznaczenie konkretnych celów i terminów. Bez określenia punktu dojścia trudniej o sprawniejszą pracę. W trakcie wykonywania zadań, koncentruj się na jednej koncepcji. Nie pozwól, aby twoją uwagę pochłaniały kolejne pomysły.

Zachowaj spokój

Żeby skutecznie skoncentrować się na jednej rzeczy, potrzebny jest również spokój umysłu. Tymczasem stres powoduje, że nasz umysł przeskakuje z jednej myśli do następnej. Dlatego unikaj go i naucz się nim zarządzać. Pomocne będą metody wspomniane powyżej.

Otaczaj się skoncentrowanymi ludźmi

Być może masz w swoim otoczeniu osoby, które wykonują swoje zadania dobrze, na czas i bezstresowo. Podpatruj ich sposób działania, aby poprawić własną koncentrację.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.