Lista 5 składników i remedium na dobry wzrok, które musisz wypróbować

Zachowanie stuprocentowo dobrej sprawności wzroku w dzisiejszych czasach jest niemalże niemożliwe chociażby ze względu na brak możliwości oderwania się od zewsząd okalającego cyfrowego świata. Istnieją metody, które ułatwiają odzyskanie bądź przynajmniej częściową poprawę widzenia, ale są to środki doraźne. Zaliczamy do nich między innymi okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. Ponadto  istnieją metody chirurgiczne poprawiania wzroku i usuwania wad wzroku za pomocą lasera. Są to jednak metody kosztowne i wymagające interwencji lekarskiej wewnątrz organizm, co nie zawsze musi skończyć się powodzeniem, zwłaszcza jeśli mowa o tak delikatnym narządzie jakim jest oko.

Zupełnie naturalnym środkiem, całkowicie bezpiecznym dla oczu i reszty organizmu są składniki odżywcze, których spożywanie i regularne dostarczanie do organizmu może  zapobiec jakimkolwiek zmianom degeneracyjnym narządu wzroku. Poniżej znajdziesz listę 5 składników, które zapewnią ci dobre widzenie:

  • Witaminy A, C i E a także minerały: cynk oraz miedź
  • Przeciwutleniacze: beta karoten, luteina, zeaksantyna, których rolą jest ochrona plamki oka przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Źródłem tych przeciwutleniaczy są zielone rośliny, żółtka jaj, żółta papryka, dynia, słodkie ziemniaki oraz marchew. Jak można zauważyć wszystkie wymienione produkty łączy ich barwa żółta. Nie jest to przypadek ponieważ właśnie takie rośliny – o barwie żółtej- chronią oczy przed procesami starzenia, co zostało udowodnione naukowo.
  • Siarka, cysteina, lecytyna – to składniki, których zadaniem jest przeciwdziałanie zaćmie. Największe ich ilości znajdują się w czosnku, cebuli , szalotce oraz kaparach.
  • Antocyjany – ich bogactwem są borówki, winogrona i jagody goji. Dodatkowo antocyjanom towarzyszy obecność przeciwutleniaczy.
  • DHA to kwas tłuszczowy, który dostaje się do organizmu wraz ze spożytymi rybami. Są to ryby zimnowodne, do których grona zaliczamy między innymi: dzikiego łososia, sardynki, makrele i dorsze.

Remedium na dobry wzrok

Kondycję i sprawność widzenia oczu można zatem  poprawić nie w gabinecie u okulisty ale w już w kuchni , myśląc zawczasu o problemach i dolegliwościach, które mogą nas spotkać i jednocześnie starając się zapobiec im jak najwcześniej. Jednym z takich sposobów jest sporządzenie remedium bazującym na aloesie, orzechach, miodzie i cytrynie. Dokładny przepis wygląda następująco:

  • 100 g soku z aloesu (zobacz TUTAJ),
  • 500 g pokruszonych orzechów włoskich
  • 300 g miodu
  • Sok z 3 cytryn

Największy problem stanowi przygotowanie aloesu. Należy go umyć i usunąć kolce a następnie umieścić wszystkie składniki w blenderze i zblendować na gładką masę. Taką miksturę należy spożywać codziennie 3 razy przed każdym posiłkiem w ilości 1 łyżeczki.  Przyjmowanie mikstury nie jest szkodliwe i może być kontynuowane aż do uzyskania pożądanych efektów bez limitów ilościowych i czasowych. Stosowanie mieszanki składników spowoduje wzrost energii, poprawę ogólnej kondycji i poprawę zdrowia na czele z polepszonym wzrokiem. Przygotowana mieszkanka musi być jednak przechowywana w lodówce przez maksymalnie 10 dni. Stosowanie mieszanki powinno być skonsultowane z lekarzem w przypadku  gdy pacjent zmaga się z chorobami nerek, zaburzeniami funkcjonowania przewodu pokarmowego, zapaleniem pochwy i sromu a także w przypadku gruźlicy i hemoroidów. Takie osoby nie powinny spożywać aloesu. Ponadto liście aloesu nie mogą pochodzić z rośliny starszej niż trzyletnia.

Top 3 produkty na dobry wzrok

Wśród masy produktów spożywczych, które spełniają wiele funkcji wybrano 3 o najbardziej szerokim spektrum działania i dużej sile skupienia swoich właściwości na narządzie wzroku. Są to:

  • Jajka
  • Migdały i pistacje
  • Tłuste ryby

Żółto jajka jest źródłem luteiny i zeaksantyny. Zawiera również cynk. Powinno się jeść jedno jajko dziennie, co zaspokoi potrzeby organizmu odnośnie zawartych w nim substancji odżywczych a także wpłynie na poprawę wzroku. Ponadto nie należy martwić się o podniesiony poziom cholesterolu, ponieważ dowiedziono, że jajka nie powodują jego zwiększania. Migdały i pistacje  mają dużą zawartość witaminy E, co hamuje proces zwyrodnienia plamki żółtej. Pistacje z kolei zawierają zeaksantynę, luteinę i również witaminę E. Kolejnym produktem są tłuste ryby, które są bogatym źródłem kwasów DHA. Kwas DHA znajduje się również w siatkówce oka i musi być uzupełniany. Ponadto nisko poziom DHA może powodować zespół suchego oka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.