Jak pozbyć się wody z organizmu oraz jak zlikwidować cellulit wodny
Jak pozbyć się wody z organizmu? Wśród osób cierpiących na tę przypadłość utarło się błędne stwierdzenie, że jej nadmiar zatrzymuje się w organizmie i należy ją z niego jak najszybciej wypłukać. Jest to oczywiście szkodliwy mit. W tym artykule wykażemy mylność tej tezy.
Więc jak pozbyć się wody z organizmu? Otóż woda nigdy nie zatrzymuje się na stałe w ludzkim ciele. Zamiast tego nieustannie w nim krąży, a naszym zadaniem powinno być maksymalnie wspomóc ten proces. Dobrze do tego nadadzą się suplementy na bazie łagodnych ziół, które wyłapują z organizmu toksyny i metale ciężkie. Jak więc pozbyć się cellulitu wodnego i mieć piękną, szczupłą sylwetkę? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
Jak pozbyć się wody z organizmu – objawy
Odkładająca się w organizmie woda to wyjątkowo niewdzięczna przypadłość, która przeszkadza kobietom nawet w tak prostych i codziennych czynnościach jak ubranie się czy założenie sobie butów na opuchnięte nogi. Jej negatywne efekty sprowadzają się także do bólu oraz złego wyglądu. Dochodzi do tego rozdrażnienie, utrata pewności siebie i stres.
Głównymi objawami nadmiaru wody w organizmie są:
- uczucie ciężkich nóg;
- widoczny na nogach i brzuchu cellulit,
- opuchlizna wokół kostek nóg,
- spuchnięte dłonie i przeguby rąk,
- opuchlizna na twarzy, w szczególności wokół oczu,
- ogólny wzrost masy ciała,
- uczucie zmęczenia i słabości,
- niemożność poruszania stawami.
Dlaczego woda odkłada się w organizmie?
Powodów odkładania się wody w organizmie oraz powstawania wodnego cellulitu jest wiele. Jak już we wstępie wspomniałyśmy, jedną z najczęstszych przyczyn zatrzymywania wody w organizmie, paradoksalnie jest zbyt małe nawadnianie go. Jest to najpowszechniejsza przyczyna, dlatego warto ją podkreślić.
Kolejnymi powodami są także złe nawyki żywieniowe oraz bogata w sól, a uboga w potas dieta (fast food, solone chrupki, mięsa i ryby w oleju). Nadużywanie alkoholu, siedzący tryb życia i choroby (tarczyca, niewydolność nerek, problemy kardiologiczne) dopełniają reszty.
Jak pozbyć się wody z organizmu?
Istnieją 3 metody pozbycia się wody z organizmu. Przedstawiamy je poniżej.
- Doraźne – możemy je stosować w przypadku jednorazowych dokuczliwości. Sprowadzają się do odpowiedniej diety i nawodnienia.
- Systemowe – jest to suplementacja.
- Medyczne – jest to kontakt z dedykowanym lekarzem oraz podjęcie kompleksowego leczenia (w przypadku podejrzenia tarczycy, chorób serca czy nerek).
Domowe sposoby na pozbycie się wody z organizmu
Rozwiniemy teraz pierwszy podpunkt z powyższej listy i opiszemy doraźne sposoby pozbycia się wody z organizmu. Ważne jest, aby pić od półtora, do dwóch litrów wody dziennie. Dzięki temu nie odwodnimy się, co korzystnie wpłynie na pozbycie cellulitu. Do wody należy także wrzucić szczyptę soli. Chodzi o to, aby oszukać swój organizm. Dzięki temu nie odbierze on napoju jako zwykłej wody, w rezultacie czego zostanie bardziej nawodniony.
Systemowe metody pozbywania się wody z organizmu – suplementacja
W przypadku niewystarczenia domowych metod – pozostanie nam suplementacja. Czym więc nasycać swój organizm? Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się omawianego tutaj problemu jest użycie tabletek na pozbycie się wody. Pamiętajmy, aby decydować się jedynie na wysokiej jakości, sprawdzone suplementy diety. Ich najlepszym przykładem jest Hydrolight – 100 tabletek marki TwójCel.To.
Dlaczego go tu przytoczyłyśmy? Otóż preparat ten reprezentuje dobrze dobrane i dopasowane do siebie składniki. Stanowi je w pełni naturalny skład roślinny. Pozbawiony jest on jakichkolwiek wypełniaczy. Przedstawiamy do poniżej:
- ekstrakty z ziela opuncji figowej,
- z ziela pokrzywy zwyczajnej,
- z liści zielonej herbaty,
- z euterpy warzywnej
- z ziela i korzenia mniszka lekarskiego,
- kwasy fenolowe.
Podsumowanie
W większości przypadków dobrze dopasowany do siebie skład suplementu wystarczy by w pełni i do końca pozbyć się wody z organizmu. Jeśli poprawy w dalszym ciągu nie ma, to problem lub problem cyklicznie powraca, to nie pozostaje nam nic innego, jak kontakt z lekarzem – specjalistą.