Fotel pionizujący – podnieś jakość życia osoby niepełnosprawnej

Osoby niepełnosprawne, chore lub starsze mające problemy z przemieszczaniem się, najwięcej energii tracą często na podniesienie się z łóżka czy fotela. Niezależnie od rodzaju schorzenia, doskonałą pomocą w tym zakresie może być korzystanie z fotela pionizującego. Wyjaśniamy, jak działa to rozwiązanie.

Wsparcie w rehabilitacji – fotel pionizujący

Choć z zewnątrz wygląda jak zwykły mebel, fotel pionizujący jest zaawansowanym urządzeniem, dostosowanym do potrzeb osób cierpiących na schorzenia układu ruchu. Pod tapicerką oraz miękką wyściółką znajduje się układ siłowników, których pracą można sterować za pomocą pilota. Najwyższej jakości fotele pionizujące (https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/miekka-ortopedia-stabilizatory-ortezy/fotele-ulatwiajace-wstawanie/) znajdziemy w ofercie marki Pride, której model Lift Chair, dostępny jest w sklepie GaleriaZdrowia.pl . Doskonale nadają się do zastosowania domowego, gdyż nie tylko dobrze sprawują swoje funkcje, ale także imponują designem i funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu, charakterystyczną dla klasycznych mebli. Obicia wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dostępne są też dwie wersje kolorystyczne – beżowa i brązowa.

Jak działa fotel ułatwiający wstawanie?

Fotel pionizujący to jednak przede wszystkim sprzęt medyczny. Charakteryzuje się zaawansowaną technicznie konstrukcją, mającą na celu pionizację pacjenta z pozycji leżącej przez siedzącą do stojącej. W przypadku fotela Lift Chair marki Pride, do dyspozycji mamy kilka funkcji – pionizację pacjenta, unoszenie kończyn dolnych oraz czterostopniową regulację pozycji. Za pomocą pilota wybieramy żądaną pozycję spośród dostępnych: pionowej, siedzącej, półleżącej oraz leżącej. Model podstawowy LC101 wyposażony jest w jeden siłownik, co umożliwia jednoczesną regulację podnóżka i oparcia. Ta wersja lepiej sprawdza się w przypadku osób z dużą nadwagą, gdyż maksymalną wagę pacjenta oszacowano tu na 170 kg. Bardziej zaawansowana wersja – model LC107 – posiada dwa siłowniki co umożliwia niezależną i oddzielną regulację podnóżka i oparcia fotela. Zalecana maksymalna waga pacjenta w tym przypadku wynosi 136 kg.

Kto może korzystać z fotela pionizującego?

Fotele pionizujące polecane są szczególnie pacjentom cierpiącym na rozległe porażenia i niedowłady kończyn, choroby takie jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, zwyrodnienia stawów i kręgosłupa czy niedowłady poudarowe. Są jednak znakomitym wsparciem w codziennym życiu także dla osób starszych. Wiele osób w podeszłym wieku podchodzi do własnych słabości emocjonalnie, odczuwając nieuzasadniony wstyd czy skrępowanie. Fotel pionizujący, jako urządzenie dyskretne, wyglądające jak zwykły mebel, nie budzi skojarzeń z typowym sprzętem rehabilitacyjnym. Może okazać się to dużym atutem dla osób, które nie chcą przyznawać się do własnych, wynikających z wieku ograniczeń ruchowych.

Więcej informacji na temat foteli pionizujących oraz innych sprzętów medycznych, znajdziesz na https://galeriazdrowia.pl/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.