Pokazy i prezentacje firmy Palatinus Sp. z o.o. – opinie – doskonała okazja na zakupy!

Gospodarstwo domowe bez odpowiedniego sprzętu można by przyrównać do stajni bez koni. Dlatego osoby zajmujące się na co dzień prowadzeniem domu przykładają ogromną wagę do swoich często niedocenianych pomocników. Niektórzy mają swoje ulubione marki, inni zwracają uwagę na kolor przy dobieraniu ich do wnętrza domostw. Z kolei jeszcze inni preferują rozwiązania nowatorskie,  z tym  znów wiadomo: coś, co jest nowoczesne, nie zawsze musi być praktyczne. Jeszcze inna grupa osób preferuje tańsze zamienniki, w myśl zasady, że jeśli ulegną zepsuciu, kupią sobie za niewielką cenę nowy. Podsumowując: ile osób, tyle pomysłów na prowadzenie gospodarstwa domowego. Istnieje jednak pewien czynnik, który łączy wszystkie te osoby, a mianowicie: wszystkie chcą mieć najwyższą jakość za możliwie najniższą cenę.

Co jednak się dzieje, kiedy coś się zepsuje, albo dopiero zakładamy nasze nowe, przytulne gniazdko i chcielibyśmy kupić do niego odpowiedni sprzęt? Tutaj zaczynają się schody. Oferta sklepów wielkopowierzchniowych, kierowana do szerokiego ogółu, bardzo często w ogóle do nas nie trafia. Okazuje się, że wcale nie ma tam tego, co potrzebujemy, a jeśli już jakimś cudem znajdziemy, daleko to odbiega od jakichkolwiek standardów jakości. Nie wszystko w końcu musi być made in China. Wówczas jako ratunek pozostają typowe stacjonarne sklepiki z gospodarstwem domowym. Tam z kolei musimy liczyć się z wysokimi cenami, bo chociaż jakość jest zadowalająca, to bardzo często są to produkty wykonywane w Polsce, których cena znacząco różni się od towarów z rynku azjatyckiego. Co jednak, jeśli mieszkamy w małym miasteczku, a w nim nie ma nic takiego? W poniższym artykule przedstawimy alternatywny sposób nabycia naprawdę jakościowych produktów.

Poniższy tekst został stworzony na podstawie wywiadu z panem Mateuszem Rogalskim, na co dzień zajmujący się prowadzeniem firmy Palatinus Sp. z o.o.

Wzmożona uwaga przy zakupach

Wiele osób nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak pokazy produktów. Inni podchodzą do tego bardzo nieufnie, uzasadniając to opinią, że to są naciągacze, a tymczasem jest to bardzo krzywdząca opinia. Pan Mateusz słysząc to pytanie uśmiechnął się pod nosem, kiwając głową, jakby zupełnie przewidywał takie pytanie.

„Istotnie, jest to bardzo popularna idea i jednocześnie bardzo krzywdząca, którą zawdzięczamy innym firmom podszywającym się pod spółkę Palatinus Sp. z o.o. i nie tylko; organizowane są na wpół legalne pokazy, podczas których zawierane są nie do końca poprawne umowy kupna-sprzedaży. Klienci mają później problem na przykład podczas reklamacji, ponieważ dopiero wówczas wychodzą na jaw przekręty. Bardzo często takie firmy nie działają legalnie. Zawsze, jeżeli mamy wątpliwości, czy firma działa legalnie czy nie, można poprosić o numer NIP lub REGON.

Dlatego chciałbym państwa przestrzec już na samym początku: warto pytać, warto się interesować. Jeżeli przedstawiciel na zadawane przez państwa pytania odpowiada nieufnie, wykręca się, bardzo możliwym jest, że nie są do końca czyści. Niestety, my jako firma zajmująca się sprzedażą nie możemy nic z tym zrobić. Firmy, które wytwarzają przedmioty mogą ich pozwać o nieuzasadnione użycie znaku firmowego.

Czujność powinny też wzbudzić informacje typu: oferuję produkt x za trzy razy niższą cenę, niż ten sam produkt x w ofercie firmy Palatinus. Staramy się na bieżąco śledzić takie informacje, jednak z góry przeważnie jest to nieprawda. To może być najwyżej produkt podobny do produktu x, wykonany z gorszych materiałów, mniej dokładnie, z podobnym wzorkiem, ale nigdy identyczne.” – zakończył obrazowo swój wywód pan Rogalski.

Firma Palatinus Sp. z o.o. – lider na polskim rynku

W takim razie zapytaliśmy, co pan Mateusz mógłby powiedzieć o firmie Palatinus Sp. z o.o.. Otrzymaliśmy bardzo obszerną, jasną odpowiedź i było widać, że pan Mateusz jest gotów wyjaśnić wszelkie ewentualne niejasności.

„Firma Palatinus to spółka, która działa na polskim rynku już od dobrych kilku lat. Jesteśmy w pełni legalni i organizujemy legalne pokazy, na których można kupić wiele sprzętów domowych. Nie ograniczamy się tylko do jednej gałęzi, staramy się proponować naszym klientom jedynie najbardziej jakościowe produkty w jak najbardziej atrakcyjnej cenie. Opinie, jakimi się cieszymy w Internecie i nie tylko, są wyłącznie pozytywne. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy nieporozumień, staramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację jak najszybciej”

Zdziwiło nas, że firma zajmuje się pokazami. Przeważnie prezentacja kojarzy się jedynie z power pointem, a pokazy z modą. Kiedy podzieliliśmy się tą myślą z panem Rogalskim, ten wybuchnął szczerym śmiechem i tylko skwitował, że to jest dowód na to, jak bardzo jest to nierozpowszechniona forma zakupów. Poprosiliśmy pana Mateusza Rogalińskiego o przybliżenie nam idei pokazów.

„Jest to jeden z licznych, a bardzo niedocenianych sposobów zakupów przedmiotów. Niektórzy wolą dokonywać zakupów w Internecie, ze względu na niską cenę. Inni z kolei preferują punkty stacjonarne, argumentując swoje stanowisko tym, że mogą dokładnie przyjrzeć się rzeczy, którą kupują. W razie reklamacji również jest ona o wiele prostsza. Ale co by było, jeśli połączylibyśmy plusy jednej i drugiej strony? Atrakcyjne, niskie ceny z możliwością naocznego przekonania się, co kupujemy? Tym są właśnie pokazy. Na naszych pokazach do tej pory prezentowaliśmy bardzo szerokiem gronu zainteresowanych osób takie sprzęty, jak: mata bodyshape firmy Casada, garnki Venice, a także odkurzacz Clean King.”

Oferta firmy Palatinus

Zapytaliśmy, czy tylko tyle, a pan Mateusz Rogalski potwierdził. Wobec tego nasunęło się kolejne pytanie: dlaczego prezentowane są tylko te trzy rzeczy? Czy większa liczba prezentowanych przedmiotów nie przyciągnęłaby większej liczby potencjalnych zainteresowanych?

„Nasze przedmioty, które oferujemy, nie znalazły się tam przypadkowo. Możliwe, że w przyszłości poszerzymy swoją ofertę. Natomiast wracając do pytania: są to sprzęty, które cieszą się najlepszą opinią pośród ich użytkowników. Dlatego stawiamy na jakość i wypróbowane przedmioty, które sprawdzą się w każdym domostwie. W połączeniu z naprawdę niską, atrakcyjną ceną, stają się naprawdę pożądane przez klientów.”

Cenimy opinie naszych klientów i relacje, jakie z nimi nawiązujemy

Sceptycy pewnie zapytaliby, jak to możliwe, że sprzedaż w tak niskich cenach jest opłacalna. Kiedy zapytaliśmy o to pana Mateusza Rogalskiego, odpowiedział w następujący sposób:

„To jest tylko widzenie krótkowzroczne. Poprzez organizację licznych prezentacji jesteśmy w stanie być jak najbliżej klienta. Dzięki temu nawiązuje się niezwykle cenna więź, na której utrzymaniu bardzo nam zależy. To właśnie dzięki niej możemy otrzymywać cenne wskazówki i rady, dzieląc się przemyśleniami z naszymi klientami. Co więcej, pokaz stwarza niebywale cenną okazję, podczas której możemy opowiedzieć klientowi o naszym sprzęcie, przedstawić fachowo i dokładnie jego wady i zalety. W efekcie produkty sprzedają się bardzo szybko, a wiadomość o nas przekazywana jest pocztą pantoflową. Dlatego pomimo naszej kampanii reklamowej na każdym z tych pokazów mamy coraz większe grono zainteresowanych Bo nie ma lepszej reklamy niż a, którą wystawi zadowolony z zakupu zwyczajny człowiek. Takiej opinii dajemy wiarę, w odróżnieniu do wielu spotów reklamowych.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.