Pieluchy dla dorosłych – sprawdź, kiedy po nie sięgnąć

Problem nietrzymania moczu dotyczy coraz większej liczby osób. Pomimo tego, że na skutek działania różnych czynników kłopoty z kontrolą nad pęcherzem mogą przydarzyć się w różnym wieku, to przykre zjawisko najbardziej rozpowszechnione jest wśród seniorów. Osoby starsze poza problemem z utrzymaniem moczu bardzo często zmagają się również z innymi schorzeniami i chorobami, które niejednokrotnie na długi czas przykuwają je do łóżek.
Aby zapewnić im godną starość i w jak największym stopniu zminimalizować dyskomfort odczuwany na skutek utraty kontroli nad pęcherzem, warto korzystać z rozwiązań umożliwiających skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Jednym z najskuteczniejszych są pieluchy dla dorosłych. Kiedy należy po nie sięgnąć?

Nietrzymanie moczu w starszym wieku – co warto wiedzieć o problemie?

Pomimo tego, że wbrew powszechnemu przekonaniu problem nietrzymania moczu może pojawiać się w każdym wieku (chociażby u młodych matek czy też kobiet w okresie ciąży), nie ulega wątpliwości, że najbardziej rozpowszechniony jest u osób starszych. W tej grupie wiekowej najczęściej pojawia się on jako naturalny skutek osłabienia siły mięśni dna miednicy. Zdarza się również, że problemy z kontrolą nad pęcherzem współtowarzyszą innego rodzaju dolegliwościom, jak chociażby przerost gruczołu krokowego u mężczyzn. W zależności od rodzaju przyczyny, podjętego leczenia, jak również stopnia zaawansowania schorzenia, u pacjentów zmagających się z tego rodzaju dolegliwością może dochodzić do częściowego, a nawet całkowitego opróżnienia pęcherza w sposób zupełnie od nich niezależny. Jak łatwo się domyślić, mimowolne upuszczanie tak dużych ilości moczu jest niezwykle kłopotliwe zarówno dla samego chorego, jak i jego opiekunów. Dlatego też poza wdrożeniem właściwych metod leczenia, mających na celu minimalizację symptomów NTM, równie ważne jest korzystanie z produktów, które dzięki zastosowaniu skutecznych rozwiązań zapewniają ochronę przed przeciekaniem w każdej sytuacji.

Pieluchy dla dorosłych – zapewnij bliskim uczucie komfortu w każdej sytuacji

Niewątpliwie niezastąpionymi produktami dla osób, które opiekują się chorymi zmagającymi się z problemem nietrzymania moczu, są pieluchy dla dorosłych. Produkty te opracowane i przygotowane specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach cierpiących na NTM doskonale sprawdzają się w działaniu. Dzięki specjalnemu chłonnemu wkładowi skutecznie pochłaniają wilgoć, nawet w przypadku upuszczania dużych porcji moczu. Wyposażone w elastyczne napy umożliwiają łatwe zakładanie, również w pozycji leżącej, i zapewniają idealne dopasowanie do ciała. Dodatkowo produkty te, jak np. pieluchy dla dorosłych marki TENA, są niezwykle przyjazne dla skóry chorego. Miękki i miły w dotyku materiał, powstały przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii umożliwiającej skórze swobodne oddychanie, to gwarancja pełnej ochrony przed podrażnieniami i odparzeniami. W rezultacie pieluchy dla dorosłych nie tylko zapewniają wygodę i komfort pacjenta, ale też w znaczący sposób ułatwiają opiekę nad nim. Aby z łatwością dopasować rozmiar produktu, można posłużyć się bezpłatnymi próbkami, dostępnymi pod adresem www.tena.pl.

Bibliografia:

Drabczyk R. Nietrzymanie moczu – przyczyny. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/lista/66339,nietrzymanie-moczu-przyczyny. Data dostępu: 29.12.2018.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.