Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny. Wpływa na to szereg czynników, o których napiszemy w dalszej części artykułu. Zabieg polecany jest wszystkich osobom, które nie chcą zmagać się z codzienną depilacją tradycyjną, które cenią poczucie komfortu i mającym problemy z zapaleniem mieszków włosowych występującym po depilacji tradycyjnej. Oczywiście, zabieg nie należy do najtańszych, lecz jego zaletą jest trwałość.

Komu szczególnie polecany jest zabieg?

Zabieg depilacji laserowej szczególnie polecany jest kilku grupom, są to:

 • osoby, które cierpią z powodu podrażnień po tradycyjnych zabiegach depilacji – zapalenie mieszków włosowych jest nie tylko bolesne, ale również bardzo nieestetyczne

 • osoby, u których często pojawiają się wrastające włoski

 • osoby, dla których ważny jest komfort

 • osoby, które na depilację tradycyjną poświęcają sporo czasu

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zabieg może być przeprowadzony u wszystkich osób, które:

 • nie są nadmiernie opalone

 • nie przyjmują leków o charakterze światłouczulającym (są to np. leki na trądzik oraz leki antydepresyjne)

 • nie są w ciąży

 • nie mają aktywnej choroby nowotworowej (warto wiedzieć, że w przypadku przebytej choroby nowotworowej należy skonsultować się z lekarzem)

 • nie mają w chwili obecnej infekcji bakteryjnych/wirusowych/grzybiczych w miejscu wykonywania zabiegu

 • nie stosują samoopalaczy

 • nie stosują betakarotenu w postaci tabletek doustnych

Warto również wiedzieć, że zabieg będzie najskuteczniejszych w przypadku ciemnych, dość grubych włosów. Włosy rude, włosy siwe oraz w kolorze blond mogą nie zostać całkowicie usunięte.

Jak przygotować się do depilacji?

Każdy przeprowadzany zabieg wymaga od nas choćby minimalnych przygotowań. Podobnie jest z zabiegiem jakim jest depilacja laserowa. Przed wykonanym zabiegiem zawsze warto skonsultować się ze specjalistą aby dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej przygotować organizm do poddania zabiegowi depilacji ciała. Zalecenia będą podobne w przypadku każdego rejonu na naszym ciele, niezależnie czy jest to depilacja laserowa bikiniczy depilacja laserowa pach. Jakie są więc konkretne zalecenia? O zdanie zapytaliśmy specjalisty.

Istnieje kilka złotych wskazówek, do których osoby planujące poddać się zabiegowi depilacji laserowej powinny się zastosować. Warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do tego rodzaju usuwania zbędnego owłosienia jest trwająca kuracja retinoidami. Powinna być ona zakończona minimum pół roku przed planowanym zabiegiem. Miesiąc wcześniej powinniśmy również zaprzestać usuwania zbędnego owłosienia depilatorem elektrycznym, woskiem czy pęsetą. Chodzi o to aby cebulki włosów pozostały nienaruszone, co zwiększa skuteczność laseroterapii. Dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy również odstawić wszelkie leki fototoksyczne i fotoalergiczne oraz zioła o takim działaniu, na przykład nagietek czy dziurawiec, również popularne herbatki odchudzające nie są wskazane w tym czasie. Nadmiernie opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. W przeddzień planowanego poddania się działaniu lasera obszar skóry, który będzie poddany działaniu lasera powinien zostać jak najdokładniej ogolony. powiedziała Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Kiedy najlepiej poddać się serii zabiegów laserem?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepszym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów laserem są dwie pory roku – jesień oraz zima. Dlaczego? Pamiętajmy, że nadmiernie opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu a te dwie pory roku w Polsce nie obfitują w słońce. Nadmierna ekspozycja na słońce depilowanego obszaru ciała jest wykluczona.

Depilacja laserowa a ból

Wiele osób, które rozważają możliwość poddania się zabiegowi laserowego usuwania zbędnego owłosienia zastanawia się czy depilacja laserowa boli. Otóż zdania tych, którzy mają już za sobą cały proces twierdzą niemalże jednogłośnie, że nie, depilacja laserowa nie boli. Niektóre osoby, które są bardzo wrażliwe na ból odczuwają pewnego rodzaju dyskomfort, szczególnie przy depilacji takich stref jak pachy czy okolice bikini. Związane jest to z faktem, że skóra w tych miejscach jest cieńsza niż np. na nogach. Jednak odczuwany dyskomfort nie jest bólem, a korzyści z zastosowania lasera są nieocenione i przede wszystkim trwałe. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest nowoczesny laser do depilacji Vectus sprawia, że skóra staje się gładka po kilku zabiegach. Dla pełnej skuteczności tej metody depilacji potrzebne jest kilka zabiegów w ostępach od czterech do dziesięciu tygodni, natomiast jej efekty może,y obserwować przez całe długie lata.

Laserowa depilacja skutecznie pozbywa sie owłosienia z niechcianych obszarów ciała. Włosków pozbywamy się na stałe, dzięki czemu oszczędzamy sobie dyskomfortu i bólu towarzyszącego tradycyjnej depilacji, np. woskiem. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Cosmetologica.

Jak przebiega cały proces depilacji laserowej?

W pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety, w której znajdziemy pytania dotyczące naszego stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków. W gabinecie zabiegowym specjalista przeprowadzi próbę na niewielkim obszarze naszej skóry aby sprawdzić czy nasza skóra nie jest nadwrażliwa na tego typu zabiegi. Po wykonaniu zabiegu na depilowany obszar ciała zostanie nałożony specjalny preparat mający na celu łagodzenie ewentualnego podrażnienia skóry oraz zapobiegający jego powstaniu.

Do zaobserwowania pełnej skuteczności działania lasera Vectus potrzebujemy kilka zabiegów. Dlaczego? Ponieważ w momencie depilacji nie wszystkie włosy pozostają w fazie wzrostu, a więc laser po prostu ich nie wykryje. Są osoby, które potrzebują jedynie trzech zabiegów powtórzonych w kilkutygodniowych odstępach, są również takie osoby, dla których niezbędne będzie przyjęcie sześciu dawek lasera.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra na partii ciała, która została poddana zabiegowi może pozostać nieco podrażniona przez kilka dni.

Warto w tym czasie stosować maści łagodzące, na przykład Alantan czy Bepanhen. Jednocześnie specjaliści zalecają zrezygnowanie z odwiedzania basenu oraz sauny. Również gorące kąpiele nie są wskazane. Przez dwa tygodnie po wykonanym zabiegu powinniśmy również zrezygnować ze stosowania wszelkich zabiegów złuszczających a przez miesiąc nie powinniśmy opalać się ani stosować środków opalających, tzw. Samoopalaczy.

Depilacja laserowa przynosi 95% skuteczności po wykonaniu całej serii zabiegu. 5% niechcianego owłosienia może pojawić się w ciągu kolejnego roku. Jest jednak na to sposób, bowiem te nieliczne włoski, które nie zostały usunięte po prostu nie były w fazie wzrostu podczas poddawania skóry działania lasera. Wystarczy, że po upływie roku od zakończenia serii zabiegów poddamy się jeszcze jednej sesji, a wszystkie zbędne włoski z danej partii ciała zostaną usunięte skutecznie i trwale.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.