Fotel masujący to coś więcej niż relaks – postaw na zdrowie organizmu

Fotel masujący to coś więcej niż relaks – postaw na zdrowie organizmu
Oceń ten post

Siedzący tryb życia i niewielka ilość aktywności fizycznej jest zabójcza dla naszego organizmu, poprawnego funkcjonowania mięśni i zdrowia kręgosłupa. Wiele mięśni (np. dwugłowy uda lub przy nieodpowiedniej postawie klatka piersiowa i przedni akton barku) jest w tym momencie przykurczonych, a inne nadmiernie rozciągane (analogicznie są to mięśnie równoległe, czyli czworogłowy uda i najszerszy grzbietu).

Co, jeśli nie mamy czasu na prywatne sesje masażu i stretching, ponieważ wszystkie te zajęcia wymagają od nas elastyczności czasowej, a praca zawodowa zajmuje nam większość dnia? Żaden fizjoterapeuta i masażysta nie przyjmie nas przecież po godzinie 22, a ból zaczyna przeszkadzać w codziennym życiu. Na ratunek przychodzą fotele masujące, które zajmą się wszystkimi problematycznymi miejscami dla użytkowników.

Fotele do masażu – czy zabiorą klientów fizjoterapeutom i masażystom?

Nie. Odpowiedź na to pytanie może budzić wątpliwości, biorąc pod uwagę stały rozwój technologiczny foteli masujących, jednak masaż rehabilitacyjny jest bardzo indywidualnym zabiegiem, który musi być dostosowany pod organizm pacjenta. Co prawda masażyści i rehabilitanci mogą czuć się jeszcze bezpiecznie, ale nie wiadomo, co przyniesie jutro.

Najbardziej zaawansowane produkty (np. FUJIIRYOKI JP1000), już teraz dysponują wieloma programami automatycznymi i manualnymi (dla wcześniej wymienionego modelu, jest to 21 programów manualnych i 41 automatycznych). Potrafią one również zaoferować masaż całego ciała, zaczynając od ramion, idąc przez uda i kończąc na stopach – ciekawą funkcjonalnością jest skan kręgosłupa, pozwalający na doskonałe dopasowanie systemu do potrzeb użytkowników.

Chociaż taki produkt nie zastąpi rehabilitacji, gdy pojawiają się wady postawy i patologiczne zmiany w krzywiźnie kręgosłupa, to pozwoli on zminimalizować ryzyko powstania ich.

Fotele masujące pomagają w regeneracji organizmu

Tak, to fakt. Trening siłowy polega na stałym i regularnym rozkurczaniu mięśni, co powoduje mikrouszkodzenia włókien. W efekcie czujemy bolesność mięśniową, gdy te regenerują się po wysiłku i adaptują do podwyższonego tempa pracy.

Rolowanie mięśni ma pomóc w rozbijaniu i mobilizacji trenowanych partii mięśniowych, jednak zazwyczaj jest omijane przez amatorów i średnio-zaawansowanych zawodników, gdyż wymaga długich i żmudnych czynności, które nie należą do przyjemnych. Fotele do masażu mają podobny wpływ i podobną zasadę działania, jednak użytkownik nie musi gimnastykować się na podłodze z przedmiotem o walcowatym kształcie, tylko może usiąść na wygodnym siedzisku i raczyć się lampką ulubionego wina lub szklanką napoju.

Wspomniany wcześniej model FUJIIRYOKI JP1000 oferuje program rozciągający, który przypomina ruch po przebudzeniu. Już pierwsza sesja przyniesie widoczne rezultaty i stan, który zarówno poprawi sprawność organizmu, jak i samopoczucie.

Czy fotel masujący posiada wpływ na naszą sylwetkę?

Bezpośrednio nie. Do tego potrzebna jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, jednak po kilku sesjach masująco-rozciągających, poprawia się postawa, dzięki czemu użytkownicy prezentują się znacznie lepiej. Dodatkowo sesje masażu przygotowują mięśnie do większego wysiłku, minimalizując tym samym ryzyko kontuzji i umożliwiając poprawione możliwości siłowe – pozytywne zmiany sylwetki, będą szybko zauważalne.

Rozmasowane mięśnie będą również szybciej się regenerować, wpływając na lepszy sen i samopoczucie użytkowników, więc gołym okiem widać, że fotele masujące mają pośredni wpływ na wygląd formy interesantów.

Biorąc pod uwagę, że fotele masujące są dedykowanym wyposażeniem zarówno dla klientów posiadających siedzący tryb życia, jak i stale aktywnych fizyczne, to nie ulega wątpliwości, że powinny one znaleźć się we wszystkich domach.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem “Który fotel masujący wybrać?”: https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Zdrowie
Wkładki ortopedyczne – poczuj znaczącą ulgę podczas poruszania się i ciesz się życiem na 100%!

Zamknij