Atrederm – lek na trądzik, zmarszczki, blizny i rozszerzone pory

Oceń ten post

Atrederm jest lekiem o konsystencji płyn przeznaczonym do stosowania zewnętrznego. Pomaga przy różnego rodzaju problemach skórnych, takich jak np.:

  • Trądzik
  • Blizny
  • Zmarszczki
  • Rozszerzone pory

Należy pamiętać, że Atrederm jest silnym lekiem, po jego stosowaniu mogą wystąpić skutki uboczne, dlatego jest dostępny jedynie w aptekach na receptę. Nie jest to tani specyfik – kosztuje od 30 do 50 zł za buteleczkę. Jest jednak warty swojej ceny.

Dawkowanie

Płyn należy stosować zewnętrznie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Niewielką ilość preparatu nanieść na wacik kosmetyczny i przemyć nim skórę. Dokładną dawkę i częstotliwość stosowania powinien ustalić dermatolog. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami.

Efekty kuracji

Najszybciej płyn poradzi sobie z redukcją i usunięciem przebarwień po trądzikowych. Nie należy nastawiać się na to, że znikną one po pierwszym zastosowaniu lub przy pierwszym złuszczeniu się skóry. Efekty powinny być widoczne po około miesięcznej kuracji. Początkowo przebarwienia zmniejszają się, by w końcu ostatecznie zniknąć. Trzeba jednak pamiętać, żeby aby pozbyć się ich bezpowrotnie, należy dodatkowo stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Lek może okazać się również pomocny w walce z rozszerzonymi porami. Przy stosowaniu dłuższej kuracji pory zostają oczyszczone i zwężone. Nie można jednak oczekiwać cudów. Porów nie da się całkowicie zamknąć, ponieważ biorą one udział w termoregulacji organizmu, w związku z tym zawsze będą widoczne, jeśli nie będziemy dbać o naszą skórę.

Dzięki oczyszczającym i złuszczającym właściwościom może również pomóc przy pozbyciu się zaskórników. Po około miesiącu stosowania, skóra powinna się od nich uwolnić. I chociaż efekty nie są gwarantowane, warto spróbować, choćby dlatego, że jest to to metoda bezpieczniejsza dla zdrowia niż stosowanie doustnych środków na trądzik.

Atrederm może pomóc nie tylko w przypadku zmagań z zaskórnikami i rozszerzonymi porami, ale również spłyca i widocznie redukuje zmarszczki. Dzieje się tak dzięki temu, że oprócz właściwości oczyszczających i złuszczających, lek charakteryzuje się również tym, że pobudza komórki do odnowy. Często stosuje się go jako środek zapobiegający starzeniu się. Niestety, tak jak we wcześniejszych przypadkach, kuracja jest długotrwała i nie w każdym przypadku przynosi oczekiwane rezultaty.

Skutki uboczne

Mimo swoich niepodważalnych zalet Atrederm ma również wady. Podczas jego stosowania mogę wystąpić skutki uboczne takie jak:

  • Długotrwałe łuszczenie się skory, które zaczyna się zazwyczaj po kilku dniach stosowania specyfiku.
  • Zaczerwienienia skóry, które łatwo da się jednak zamaskować makijażem.
  • Nadwrażliwość skóry – robi się ona dużo cieńsza, przez co jest bardziej narażona na promieniowanie UVA i UVB.
  • Pojawienie się pryszczy, które wiąże się z tym, że płyn działa również na głębokie partie skóry i „wyciąga” z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.
  • Pojawienie się pęcherzy, obrzęków i strupów – w przypadku ich wystąpienia, należy zrezygnować z kuracji.

Podsumowując Atrederm ma swoje plusy i minusy. Możemy pozbyć się przebarwień, rozszerzonych porów i zlikwidować zmarszczki, jednak coś kosztem czegoś. Musimy liczyć się z łuszczącą się czy nadwrażliwą skórą.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze